عدم توسعه افزونه بلوک کننده تبلیغات برای مرورگر اج توسط مایکروسافت

0

مایکروسافت افزونه بلوک کننده تبلیغات برای مرورگر اج را توسعه نمی‌دهد

مایکروسافت در رویداد بیلد ۲۰۱۶ اعلام کرد که قابلیت بلوک کردن تبلیغات را به مرورگر اج می‌افزاید اما حال غول دنیای نرم افزار مدعی شده است که افزونه خودش را برای بلوک تبلیغات توسعه نمی‌دهد.

در طول هفته گذشته اخبار و اطلاعات زیادی منتشر شد که حاکی بودند مایکروسافت در حال ساخت بلوک کننده تبلیغات (Ad blocker) برای مرورگر اج (Edge) است. اما همان‌طور که معلوم شد با یک سوءتعبیر رو به رو بودیم و در ادامه می‌توانید آنچه را که مایکروسافت در بیلد ۲۰۱۶ نمایش داد را مشاهده کنید.

مایکروسافت اج

همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، ردیف چهارم به بلوک کننده تبلیغات مربوط می‌شود که گفته می‌شد در نسخه بعدی مرورگر اج شاهد آن خواهیم بود. این موضوعی است که گفته می‌ّشد مایکروسافت در بروزرسانی بزرگ ویندوز ۱۰ که در تابستان امسال منتشر می‌شود، این قابلیت را نیز در مرورگرش قرار خواهد داد. البته انتظار ارایه این قابلیت به صورت افزونه از سوی توسعه دهنده‌ای غیر مایکروسافت را نیز داشتیم.

لازم به ذکر است که بسیاری از کاربران درخواست چنین امکانی را داشتند تا بتوانند از شر تبلیغات مزاحم در صفحات اینترنتی به دور باشند. به هر حال امروز مایکروسافت اعلام کرد که این شرکت Ad blocker اختصاصی‌اش را برای مرورگر اج توسعه نمی‌دهد. این در حالی است که در جریان رویداد مایکروسافت، این شرکت مدعی شد پشتیبانی از افزونه‌ها را به مرورگر اج می‌افزاید. گفته می‌شود افزونه AdBlock Plus اولین افزونه‌ای خواهد بود که برای این مرورگر عرضه می‌شود.

در حقیقت این اتفاقی برد برد است که بر اساس آن هر فردی می‌تواند به آن چه که نیاز دارد دسترسی یابد و دیگر نیازی به پیگیری موضوعات مختلف از ردموندی‌ها نیست.

منبع windows10update

نوشتن دیدگاه