مرورگرهای Edge و IE11 بدافزارها را شناسایی می‌کنند

0
 Edge مایکروسافت خودکار بدافزارها را شناسایی می‌کندبدافزارها از جمله ابزارهای کاربردی برای هکرها محسوب می‌شوند تا به مرورگرهای اینترنتی حمله کنند. ولی مایکروسافت در نظر دارد کاربران ویندوز ۱۰ را در مقابل این نوع حملات ایمن سازد.

به نقل از پی‌سی‌ورلد، هر دو مرورگر اینترنتی Edge و Internet Explorer 11 در قالب بخشی از به‌روزرسانی ماه نوامبر نسخه جدید ابزار SmartScreen را در اختیار گرفتند. این ابزار نوعی سیستم فیلترینگ برای سایت‌ها محسوب می‌شود و مایکروسافت نخستین بار آن را همراه با مرورگر IE7 عرضه کرد.

سیستم SmartScreen هم‌اکنون بار دیگر به‌روز شده است تا جلوی انواع حملات سایبری را بگیرد و مایکروسافت ادعا می‌کند حتی آن دسته از بدافزارها که بی‌سروصدا از طریق حفره‌های امنیتی نرم‌افزارها نصب می‌شوند هم نمی‌توانند در مقابل SmartScreen فعالیت کنند.

حملات سایبری جدید به گونه‌ای طراحی شده است که کاربر را از یک سایت اینترنتی قابل اعتماد به یک صفحه اینترنتی آلوده منتقل می‌کند. این صفحه سپس کیت خود را فعال می‌کند تا رایانه کاربر را اسکن کند و از این طریق بتواند آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری در رایانه را شناسایی کند.

 

این کیت‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند هر گونه آسیب‌پذیری در نرم‌افزارهای مختلف از جمله Flash، Java، Word یا... را به راحتی تشخیص دهند و از این طریق کنترل رایانه را در دست بگیرند.

ولی مایکروسافت توضیح داد که آخرین نسخه از سیستم دفاعی SmartScreen باعث می‌شود تا مرورگر اینترنتی Edge به صورت خودکار هرگونه بدافزار یا کیت مخرب را تشخیص دهد و جلوی فعالیت آنها را بگیرد.
 

نوشتن دیدگاه