مایکروسافت موتور جاوااسکریپت مایکروسافت اج را متن باز می کند

0

مایکروسافت امروز اعلام کرد که موتور جاوا اسکریپ مرورگز مایکروسافت اج را متن باز (open source) خواهد کرد. مایکروسافت اجزای هسته اجرایی Chakra را  (موتور جاوا اسکریپت مرورگر اج) در ماه آینده بازگشایی خواهد کرد. و در GitHub فعال و قابل دسترس خواهد بود.

سخنان مایکروسافت:

هسته Chakra در حال حاضر به گونه ای طراحی گردیده است تا با منبع هر اپلیکیشن خواستار سرعت زیاد, مقیاس پذیر و موتور سبک وزن هماهنگ باشد. ما حتی آن را می خواهیم در داخل و خارج ویندوز همه کاره تر کنیم و گسترشش دهیم. در حالی که نسخه اولیه تنها در سیستم عامل ویندوز و در ماه ژانویه منتشر خواهد شد. ما توسعه دهندگان را دعوت می کنیم تا به ما کمک کنند که چه پلتفرم های دیگری خواستار پشتیبانی از هسته Chakra هستند و به ما کمک کنند که برای سرمایه گذاری آن اولویت بندی کنیم و یا آن را برای پلتفرم های دیگر پورت کنیم.

هسته Chakra شامل ویژگی هیا بسیاری می شود و همچنین در مقایسه با دیگر موتور های جاوا اسکریپت بسیار سریع و سبک می باشد. و زمانی که مایکروسافت اج با مرورگر های دیگر مقایسه می شود واقعا عملکردی خوب از خود نشان می دهد.

chakra-performance

مایکروسافت می گوید که در ماه ژانویه و آغاز متن گشایی هسته مایکروسافت اج از جامعه کمک های بیشتری دریافت خواهد کرد و اطلاعات بیشتری را در این باره منتشر خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه