هر تب مرورگر Chrome Dev با رنگ دلخواه شما!

0

مرورگر کروم یکی از محصولات فوق العاده پرطرفدار کمپانی گوگل است. این مرورگر نه تنها بر روی دسکتاپ‌ها بلکه بر روی تلفن‌های همراه نیز همواره مشغول قدرتنمایی است. کروم این محبوبیت بالای خودش را مدیون محیط کاربری آسان، تب‌های نامحدود، امنیت بسیار بالا، محافظت از رمز‌های عبور، سرعت بارگذاری بالای صفحات و چندین مورد دیگر می‌داند که هر یک دست به دست هم داده تا این مرورگر جذاب نزدیک به ۵ میلیارد دانلود را در گوگل پلی تجربه کند.

مرورگر Chrome Dev

پس از به دست آوردن این موفقیت گوگل نسخه‌ای از مرورگر خود را به نام Chrome Dev عرضه کرد که به توسعه دهندگان امکانات بیشتری را نسبت به نسخه اصلی خودش خواهد داد (لازم به ذکر است که این نسخه از گوگل کروم همانند نسخه اصلی آن بوده و تنها حاوی ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیشتری برای استفاده افراد حرفه‌ای می‌باشد).در این مطلب قصد داریم شما را با یک ترفند بسیار جالب از مرورگر Chrome Dev همراه کنیم تا بتوانید برای هر صفحه، یک تب ویژه با رنگی متفاوت داشته باشید. این ویژگی از یک قابلیت به نام Theme-Color سرچشمه می‌گیرد که از نسخه ۳۹ به این مرورگر اضافه گردید. حال Theme-Color در نسخه ۴۷٫۰٫۲۵۱۱۶٫۰ این مرورگر به شما این امکان خواهد داد تا تب‌هایی جذاب را در مرورگر خود داشته و لذتبخش تر از گذشته به وبگردی بپردازید.

کافیست تا در قسمت آدرس بار مرورگر خود عبارت زیر را کپی کرده و وارد آن شوید و یا اگر با مرورگر Chrome Dev در حال تماشای این مطلب هستید تنها کافیست بر روی لینک زیر ضربه بزنید.

chrome://flags/#enable-theme-color-in-tabbed-mode

پس از فعال شدن این گزینه بر روی کلید آبی Relaunch Now در پایین صفحه ضربه بزنید تا پس از بارگذاری مجدد مرورگرتان، در صورت پشتیبانی وبسایت مورد نظر، تب‌هایی رنگی را شاهد باشید.

مرورگر Chrome Dev

 

دانلود مرورگر Chrome Dev از گوگل پلی

منبع:برسام

نوشتن دیدگاه