تفاوت بین Mute و Do Not Disturb در گوشی های iphone

0

 

do-not-disturb-header-750x400

بسیاری از گوشی ها دارای دو حالت mute و do not disturb هستند، هر یک از این دو حالت دارای ویژگی های خاص خود هستند و در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. این دو حالت کاربرد تقریبا مشابهی دارند اما در برخی ویژگی ها با هم تفاوت دارند.کلیک- اگر از گوشی های هوشمند iphone استفاده می کنید، قطعا از وجود دکمه ی Mute در کنار گوشی خود و امکانی به اسم Do Not Disturb در گوشی خود مطلع هستید. این دو ویژگی تقریبا شبیه به هم عمل می کنند و مثل هم هستند و یاد آور های اضافی و مزاحم را برای شما لغو می کنند. اما این دو دارای تفاوت هایی هستند.

دکمه ی mute صدای دستگاه را خاموش می کند یا به عبارتی دستگاه را به حالت سکوت می برد و دیگر شما هیچ صدایی از دستگاه خود نخواهید شنید و تماس های دریافتی، هشدار ها، یادآور ها و پیام های دریافتی شما صدا نخواهند داد.مشکلی که این ویژگی دارد این است که گوشی شما تا زمانی که خودتان آن را از حالت mute بیرون نیاورید، همچنان بی صدا خواهد ماند و اگر شما منتظر تماس یا پیام مهمی باشید، متوجه آن نخواهید شد.

اما ویژگی Do Not Disturb مقداری انعطاف پذیری بیش تری دارد و شما می توانید تغییراتی را در آن ایجاد کنید. مثلا می توانید یاد آور هایی که می خواهید فعال بمانند را فعال نگه دارید وبرخی دیگر را لغو کنید و زمان بی صدا ماندن آن ها را تعیین کنید.

دو راه برای فعال کردن حالت Do Not Disturb وجود دارد، یکی از طریق دستی و دیگری از داخل برنامه و تنظیمات گوشی.

برای روشن کردن دستی آن از پایین صفحه گوشی خود را به بالا بکشید تا به control center گوشی خود دست رسی پیدا کنید. در این قسمت شما علامت یک ماه را می بینید که در قسمت سمت راست و بالای صفحه گوشی شما قرار دارد، بر روی آن ضربه بزنید تا این حالت فعال شود.

ximg_574c93c91db37.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.IU3D93hs9f

برای فعال کردن آن از طریق تنظیمات گوشی،به قسمت setting> Do Not Disturb بروید. در این قسمت می توانید Do Not Disturb را فعال کنید و به آن بگویید که تا چه زمانی فعال و چه زمانی غیر فعال باقی بماند.

ximg_574c93d605c6d.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.q1PR9faO1i

در این قسمت برخی از امکانات دیگر این حالت را مشاهده خواهید کرد که باعث می شود Do Not Disturb از mute بسیار کارآمد تر و بهتر باشد. به عنوان مثال می توانید به برخی از مخاطبان گوشی خود اجازه بدهید که صدای تماس ورودی آن ها فعال بماند و برخی دیگر را غیر فعال کنید و همچنین می توانید به آن بگویید که تمام یادآور ها را در زمانی که گوشی شما قفل است غیر فعال باقی بمانند.

حالت mute بیشتر در مواقع کوتاه مدت استفاده می شود. مثلا وقتی به کتابخانه یا سالن سینما می روید و نمی خواهید گوشی شما صدا بدهد استفاده می شود در حالی که Do Not Disturb در مواقع بلند مدت و برنامه ریزی شده همچون رفتن به تخت خواب و موقع خوابیدن استفاده می شود.

اگر حالت Do Not Disturb تمام نیاز های شما را برطرف می کند و دیگر به دکمه mute در کنار گوشی خودنیاز ندارید می توانید این دکمه را برای انجام عملیات دیگری تنظیم کنید. اگر شما از ipad استفاده می کنید، می توانید این دکمه را برای قفل کردن صفحه دستگاه خود تنظیم کنید.

منبع: howtogeek

نوشتن دیدگاه