دوربین گوشی شما به جز عکاسی چه کاربردهای دیگری دارد؟

0

دوربین گوشی شما به جز عکاسی چه کاربردهای دیگری دارد؟

اگرچه کاربرد اصلی دوربین های گوشی‌های هوشمند ثبت لحظات تکرارنشدنی است، کاربران می‌توانند از این قابلیت گوشی خود برای کاربری‌های متنوع‌تری نیز استفاده کنند. در ادامه با نمونه‌هایی از کاربری‌های متنوع دوربین اسمارت فون‌ها آشنا می‌شویم.

 

1. ترجمه زبان‌های مختلف

 

اگر نتوانستید معنی برخی نشانه‌ها، علایم، منوهای غذا یا یک متن خاص را که به زبان دیگری نوشته شده است تشخیص دهید، لازم نیست که آن متن یا نشانه را تایپ کنید تا بتوانید از مترجم‌های متن استفاده کنید. در این شرایط تنها کافی است که گوشی خود را از جیب یا کیفتان در آورده و از سوژه مورد نظر خود برای ترجمه عکس بگیرید.

گوشی هوشمند

اپلیکیشن های مختلفی می‌توانند عکس شما را ترجمه کنند که یکی از آنها مترجم گوگل است. برای این کار باید اپلیکیشن Google Translate را باز کرده و روی آیکون دوربین ضربه بزنید تا پس از ثبت عکس، مترجم گوگل ترجمه مورد نظر شما را انجام دهد. البته در حال حاضر بخش ترجمه تصویری گوگل از زبان‌های نسبتا محدودی پشتیبانی می‌کند، و با وجود پشتیبانی از 103 زبان در بخش ترجمه متن، تعداد زبان‌های پشتیبانی شده در قابلیت ترجمه تصویر تنها 29 مورد است. علاوه بر این به جای ثبت عکس در لحظه می‌توانید از عکس هایی که پیش از این نیز ثبت کرده اید استفاده کنید. اپلیکیشن‌های Google Translate برای پلتفرم‌های iOS و اندروید قابل استفاده است. اپلیکیشن‌های TextGrabber + Translator (نسخه اندروید و iOS) و WayGo (نسخه اندروید و iOS) نیز عملکرد مشابهی را ارایه می‌دهند.

 

2. اسکن کردن از متون مختلف

گوشی هوشمند

شما می‌توانید از گوشی هوشمند خود به عنوان یک اسکنر همراه جیبی استفاده کنید. با استفاده از دوربین گوشی می‌توانید اسناد مختلفی را آپلود کرده و آنها در فضای ابری ذخیره سازی و محافظت کنید، این اسناد را به متن‌های قابل ویرایش تبدیل کنید و یا به سادگی شماره بلیط سینما را به یاد بیاورید.

 

از محبوب ترین اپلیکیشن‌های اسکن برای پلتفرم iOS می‌توان به Scannable و Scanbot اشاره کرد. برنامه Google Drive نیز همین قابلیت را تنها در اختیار کاربران اندرویدی قرار می‌دهد. اما اگر به دنبال برنامه‌ای هستید که هم در پلتفرم اندروید و هم در پلتفرم iOS قابل استفاده باشد، CamScanner بهترین گزینه است.

 

3. دنیای واقعیت افزوده را تجربه کنید

گوشی هوشمند

یکی از راهکارهای متنوعی که می‌توانید از گوشی هوشمند خود برای تجربه کار با اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده استفاده کنید، تماشای آسمان شب است. برای این کار اپلیکیشن SkyView را که برای پلتفرم‌های اندروید و iOS عرضه شده است، نصب کنید. گوشی خود را به سمت بالا و رو به آسمان بگیرید، اکنون می‌توانید بدون نیاز به تلسکوپ، ستاره‌ها، صور فلکی و غیره را مشاهده کنید. اپلیکیشن‌های Wikitude (نسخه اندروید و iOS) و Blippar (نسخه اندروید و iOS) نیز عملکرد مشابهی را دنیای واقعیت افزوده و مبتنی بر دوربین گوشی‌های هوشمند در اختیار شما قرار می‌دهند.

منبع: gizmodo

نوشتن دیدگاه