روش پاک کردن اپلیکیشن ها در مک

0

چگونه اپلیکیشن های مک را پاک کنیم؟

برخلاف ویندوز که گزینه های مختلفی را برای پاک کردن اپلیکیشن ها مهیا کرده است، پلتفرم OS X مک اپل چنین نیست. بنابراین ممکن است کاربران تازه کار مک برای خالی کردن هارد دیسک خود به پاک کردن برخی از اپلیکیشن ها نیاز داشته باشند که در ادامه به روش های مختلف آن خواهیم پرداخت.


برخی از اپلیکیشن های دارای uninstaller یا حذف کننده هستند و کاربران اپلیکیشن ها را به همراه این uninstaller ها دانلود می کنند. برای پیدا کردن حذف کننده ها، بخش Finder را باز کنید، به قسمت Applications بروید و اگر اپلیکیشن نصب شده در یک فولدر قرار گرفته، ممکن است حذف کننده آن نیز در داخل فولدر باشد. اگر اپلیکیشن را به همراه حذف کننده دریافت نکرده اید و نتوانستید از این روش استفاده کنید، راه های دیگری نیز برای انجام این کار وجود دارند.


اپلیکیشن را گرفته و به داخل سطل زباله بیاندازید

این روش آسان ترین روشی ست که می توانید یک اپلیکیشن را پاک کنید. ممکن است اجرای این روش کمی کند پیش برود اما به هر حال کار شما را انجام خواهد داد.

 

مرحله 1:

 

1


اپلیکیشنی که قصد پاک کردنش را دارید پیدا کنید.
اپلیکیشن ها از طریق تب Finder، Launchpad و یا مستقیماً از طریق Dock قابل دسترس هستند.


مرحله 2:

 

2


اپلیکیشن را گرفته و آن را به سمت سطل زباله بکشید.

 

3


مرحله 3: در این قسمت سیستم برای به اتمام رساندن مراحل پاک کردن اپلیکیشن به نام کاربری و رمز عبورتان نیاز دارد تا تایید شما را برای حذف اپلیکیشن داشته باشد.


روش iOS


این روش شبیه به روشی ست که اپلیکیشن های دستگاه iOS خود را پاک می کنید.


مرحله 1:

 

4


Launchpad را باز کنید.


مرحله 2:

 

5


روی اپلیکیشن مورد نظر خود کلیک کنید و نگه دارید.


پس از چند ثانیه آیکون اپلیکیشن به آرامی تکان خواهد خورد و یک علامت “X” در بالای اپلیکیشن ها دیده می شود. روی این علامت کلیک کنید تا اپلیکیشن حذف شود.


در نظر داشته باشید که این علامت برای همه اپلیکیشن ها نمایش داده نمی شود و فقط در اپلیکیشن های دانلود شده در اپ استور مک دیده می شود. کاربران می توانند این اپلیکیشن را دوباره دانلود و نصب کنند.


از اپلیکیشن های سوم شخص مانند AppZapper استفاده کنید


اگر روش های بالا کمی وقت گیر بود و مطابق ذائقه شما نبود، می توانید از اپلیکیشن های سوم شخصی مانند AppZapper استفاده کنید که نه تنها اپلیکیشن های مورد نظرتان را پاک می کنند، بلکه تمامی فایل ها و فولدرهای مرتبط با آن را نیز از بین می برند و سیستم شما را از اثرات اپلیکیشن های غیر ضروری پاک می کند.

متاسفانه AppZapper جزو اپلیکیشن های رایگان نیست و برای نصب آن باید مبلغ 12.95 دلار پرداخت کنید. این اپلیکیشن پس از پرداخت و نصب، 5 اپلیکیشن را به صورت رایگان حذف خواهد کرد.

 

مرحله 1:

 

6

 

 اپلیکیشن را باز کنید


مرحله 2:

 

7


اپلیکیشن مورد نظر را به داخل پنجره خاکستری رنگ بیاندازید.


مرحله 3:

 

8

 


یک پنجره جدید به نمایش در می آید که نشان می دهد AppZapper اپلیکیشن مورد نظر را با تمامی فایل ها و فولدرهای مرتبطش پیدا کرده است. روی دکمه “Zap” کلیک کنید تا مراحل کامل شوند.

 

 

منبع: ubergizmo

نوشتن دیدگاه