دستیار مجازی سیری به زودی به سیستم عامل OS X می آید

0

دستیار مجازی سیری به زودی به سیستم عامل OS X می آید

چند هفته ایست که شایعه شده کمپانی اپل قصد دارد تا دستیار مجازی سیری را به عنوان یکی از ویژگی های جدید در بروزرسانی OS X 10.12 اضافه کند و اکنون اسکرین شات هایی از منوبار سیری و آیکون اپلیکیشین این دستیار مجازی منتشر شده که مهر تاییدی بر این شایعات می زند. 

 

بر این اساس، می توان این چنین برداشت کرد که به زودی، سیری در بروزرسانی 2016 مک، به این سیستم عامل اضافه خواهد شد. در اسکرین شات زیر آیکون سیری را به رنگ سیاه و سفید مشاهده می کنید که واژه Siri درون کادری مستطیلی شکل درج شده است.

 

این در حالیست که در اسکرین شات بعدی، آیکون سیری کاملاً رنگی بوده و در آن امواجی با رنگ های مختلف را مشاهده می کنید. با کلیک کردن بر روی این آیکون ها، امواج این اپلیکیشن به حرکت در می آیند تا به کاربر اعلام کنند که آمده شنیدن دستورات هستند. درست همانند آن چه که در دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل iOS مشاهده می شود.

 

علاوه بر دسترسی به سیری از طریق این دو روش، امکان فعال کردن این دستیار مجازی از طریق هندزفری و با دستور صوتی Hey Siri نیز فراهم شده است. جهت اطلاع باید بگوییم که قابلیت Hey Siri به صورت پیش فرض غیرفعال است و کاربران می توانند در صورت تمایل آن را از منوی Preferences فعال کنند.

 

در حال حاضر، یکپارچه سازی سیری با پلتفرم مک در مراحل آغازین خود قرار دارد و پیش بینی می شود که این دستیار مجازی بتواند همانند خدماتی که به کاربران iOS ارایه می دهد، به بسیاری از سوالات و درخواست های کاربران مک از قبیل باز کردن اپلیکیشن ها، انجام جست و جوهای گوگلی، کنترل کردن هوم کیت، ارسال پیام متنی، خواندن ایمیل، تنظیم رویدادهای تقویم و غیره را پاسخ دهد.

 

به هر حال، باید منتظر کنفرانس جهانی توسعه دهندگان کمپانی اپل در سال 2016 موسوم به WWDC باشیم و ببینیم که آیا این قابلیت به OS X 10.12 اضافه خواهد شد یا خیر.

اپل

سیری

 

منبع: macrumors

نوشتن دیدگاه