اپل آماده تغییر برند یکی از مهم ترین محصولات خود

0

سال هاست که شایعات و گمانه زنی های زیادی در مورد اینکه اپل قصد دارد برند OS X سیستم عامل دسکتاپی خود را تغییر دهد به گوش می رسد. اکنون نیز یک نشانه بزرگ دیگر که به تازگی در بین اسناد اپل کشف شده گواهی می دهد که اپل در حال آماده شدن برای تغییر برند OS X یا همان سیستم عامل دسکتاپی خود است. 

اپل آماده تغییر برند یکی از مهم ترین محصولات خود است


برند OS X، یادگاری سال های گذشته اپل است؛ همان سال هایی که شرکت کوپرتینویی ما هنوز وارد صنعت موبایل نشده بود. هم اکنون تمامی سیستم عامل های دیگر این شرکت، یک فرمت متفاوتی را دنبال می کنند، به این معنی که فرمت سایر سیستم عامل های اپل به شکل productOS یا نام محصول و سپس پسوند سیستم عامل بیان می شود.
برای مثال، اپل واچ با سیستم عامل WatchOS کار می کند در حالی که آیفون ها و آیپدها از iOS استفاده می کنند و نام سیستم عامل اپل تی وی نیز tvOS است.


از آنجا که OS X به صورت پیش فرض روی تمامی دستگاه های مک، مک بوک و مک پروها نصب شده است، انتظار می رود که نام این سیستم عامل به MacOS تغییر پیدا کند و یکی از مستندات جدید اپل نیز کاملاً روی این تغییر تاکید کرده است.

 

این شرکت به تازگی اطلاعات جدیدی را در مورد "روز زمین" 2016 منتشر کرده که یکی از بزرگ ترین ابتکارات زیست محیطی امسال است. اما در پست های وبلاگ این شرکت به جای OS X، از MacOS استفاده شده تا به سیستم عامل دسکتاپی خود اشاره کند.

 

جالب است بدانید که اپل به سرعت وب سایت خود را بروزرسانی و نام MacOS را از منبع پاک کرد تا نشان دهد که استفاده از این نام کاملاً اتفاقی بوده است.


توسعه دهندگان پیش از این نیز نشانه هایی از نام MacOS را در کدهای OS X پیدا کرده بودند که نشان می داد این تغییر برند به زودی رخ خواهد داد.

 

منبع: businessinsider

نوشتن دیدگاه